Шаблоны Joomla 3 здесь: http://www.joomla3x.ru/joomla3-templates.html

 

Розповім про власний досвід використання сміття в якості ресурсу для різноманітних корисних речей. Насправді непотріб стає сміттям тоді, коли ми не можемо придумати, як використати ту чи іншу річ, а в голові з’являється думка - «це мені більше не потрібно». І якщо відсутня культура розумного поводження з відходами, то непотріб викидають «від очей подалі», в природу. Тобто спочатку сміття з’явилося в наших мислях, а вже потім у світі. Значить потрібно змінити цей шкідливий мислеобраз та звичку, наприклад, на таку – «Сміття - це ресурс. Як його можна використати найкращим образом?». І активізувати творчу винахідницьку природоохоронну думку, або звернутися до такого досвіду в мережі інтернет, який дуже наповнений нестандартним використанням сміття.

A я опишу, куди частково зникає сміття із стихійних сміттєзвалищ, що поряд з нами. До речі, трапляються й досить цікаві речі типу робочих електроприладів (чайник, міксер), керамічного посуду для створення екодизайну, відра, металеві деталі для майстрування…

Отже – вперед до чистоти та красоти!

1.     Клумби, грядки зі скляних пляшок

2.     Дренаж-підлога в літньому душі та призьба із скляних пляшок

 підлогу можна побачити, приїхавши до нас в гості чи на екскурсію :)

3.     Бите скло в якості прошарку під підлогою від кротів та мишей

4.     Алюмінієві банки для відлякування кротів та довговічні таблички для підпису рослин

5.     Дерев’яна одноколесна тачка із: старих дощок, віконної рами, з дерев’яним колесом, що оббите старим скатом з велисопеда, та інший «непотріб».

6.     Газонокосарка із старого двигуна із пральної машинки, дитячого велика і динаміка від телевізора в якості 4 лезового ножа.

 насправді ще задовго до газонокосарки з цього двигуна я зробив шліфувальну машину для виробів з дерева. А потім, коли робив газонокосарку, ціляком прикріпив цю машину до велисопеда та приєднав ножа. По закінченню сезону косовиці розібрав газонокосарку і повернув шліфер в майтерню :)

7.     Водосточна труба із ринви та пластикових пляшок. Обрізані пляшки натягнути на ринву та обдути гарячим повітрям. Таку трубу також можна вкопати в землю, направивши в неї воду та відвести її під грядку з рослинами.

 

8.     Дренажний сток води із душової кабіни в будинку на вуличну грядку. Битий шифер для тримання рівня та жорсткості дна; старий рубероїд та целофан для водотоку та гідробар’єру, скляні пляшки для тримання форми дренажу та обрізки мішків з-під селітри для обгортання та захисту від попадання землі в систему. Про це в інтернеті є ціла відео презентація, шукайте на моєму відео каналі в ютубі.

9.     Органічне сміття - газети, картон, листя, бур’яни, гілки, солома, натуральний одяг, що вибув із вжитку, використовуємо для мульчування, стримування розростання бур’янів, утеплювання труб під землею.

10. Битий шифер для вистилання підлоги в дровнику, дороги та доріжок

11. Целофанові пакетики для прищеплення дерев - замотування зрізу замість садового вару та ізоленти.

12. Стрічка із пластикових пляшок. За допомогою простого станочка можна виготовити унікальний будівельний матеріал, що принесе багато допомоги в господарстві.

 

a.    Мотузка для підв’язування рослин, вішання білизни, в’язання очеретяних матів для даху

b.    Нитка для шиття – ремонт тріщин в пластиковій тарі, тощо

c.     Канати. На фото гойдалка до витримує біля 100 кг.

d.    Для ремонту в господарстві за допомогою будівельного фену. Гаряче повітря зтягує пластик, і вироби виходять дуже міцні.

e.    Щітки, віники,

f.     Спаювання декоративних виробів. Спочатку потрібно зробити ПЕТ проволку, а потім паяльником на малих температурах плавити краї. Виходить щось типу пластикових заклепок. На фото нижче макет куполу Да Вінчі, елементи якого зкріплені таким чином.

g.   

h.    Виготовлення кошиків

i.      Плетіння сітки по типу рибацької та рабиці. Виготовлення ПЕТ полотна на ткацькому станку.

j.      Для виготовлення загорожі, захисту домашньої птиці від перельотів

k.    Кріплення тканини, плівки за допомогою меблевого степлера

А як ви у своїх поселеннях використовуєте сміття?

Напишіть про свій досвід, або своїх сусідів та опублікуйте на сайті «Родові помістя України». Так, серед суспільства, ми поширимо чудові екологічні ідеї, що є частиною нашого гармонійного образу життя.

А гарні фото прикрасять вашу статтю та надихнуть на добрі справи читачів.

А ти, читачу, свою добру справу знай, кнопку РЕПОСТ натискай, землю для сотворіння прекрасного очищай!

Щасти нам в добрих, світлих та чистих помислах!

Ладомир

Родове Поселення СИЛА РОДУ, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

(Олександр Сорока, с. Северинівка,Таращанського району, Київської області)