Шаблоны Joomla 3 здесь: http://www.joomla3x.ru/joomla3-templates.html

Напочатку, розповім трішки про осмій.

Одиночні бджоли ОСМІЇ - чудові ранні опилювачі

Є в природі не тільки медові ройові бджоли, а й так звані одиночні дикі бджоли. Вони не виробляють меду, в них немає робочих бджіл. Може виникнути питання: це такі спеціальні бджоли від яких людині ніякої користі? Для чого ж тоді вони потрібні? Виявляється вони хороші опилювачі садів та лісів. А ще вони милі та приємні на дотик, часто дають погладити свої пухнасті брюшка.

Іноді певний вид одиночних бджіл спеціалізується на одному виді нектару, і таким чином запилюють тільки ці рослини. Тобто живуть в тісній дружбі і потрібні один одному, як і все в цьому світі.

Гнізда деякі види утворюють в землі, в отворах дерев, в стеблах рослин або очереті. Але можна їм і готові гнізда-будиночки виготовити та запропонувати :)

В світовому садівництві існує цілий напрямок – заселення садів одиночними бджолами Осміями. В Україні, поки що зустрів тільки в Білій Церкві в розсаднику-саду за кам’яним муром спеціальну декоративну композицію із дров та очеретяних трубочок, де жили тисячі осмій. По словам працівників цього саду, осмії основні весняні запилювачі цього саду, бо в місті бджіл малувато. І урожаї підвищились, особливо кизилу. А ще вони літають на відстань не далі 200 метрів, тому так ефективні для запилення саду.

Є також індустрія виробництва будиночків для цих бездомних котят, вибачте бджолят. Власники господарств і садів, що думають про підвищення урожаїв, спеціально заселяють одиночних бджіл для збільшення кількості зав’язей, і як наслідок вищої плодовитості саду. Іноді просто вивішується гніздо із пучка очерету для приваблення із природи цих корисних опилювачів. Зручно їх використовувати для опилення фруктових, овочевих, квітів та трав. Також ці бджоли не рояться, дуже миролюбиві, бо не мають жала, безпечні для дітей та домашніх тварин. За ними дуже приємно спостерігати, бо кожна бджілка живе в своїй очеретяній нірці, носить пилок, потім замуровує землею. Вранці гріється на сонечку та може сідати на людину погрітися в променях ранку. В Польщі її називають муляркою. А спостереження за сімейними союзами чого варті! :-) Бо то ж Любов!

Гнізда добре розміщати в теплому місці, біля квітучих рослин. В ідеалі весною повісити в сонячному куточку саду серед листя, на 1-2 метрову висоту (максимум 3 метра). Звісно не слідує очікувати миттєвого заселення житла. Хоча в нас заселилися в перший рік, бо напевно перелетіли із сусідського душу, де в очеретяних стінках жили вже декілька років.

Оскільки багато видів комах находяться в постійному пошуку сховища і безпечного місця гніздування, ви можете виявити не тільки одиночних бджіл, які влаштували там гніздо. В них можуть поселитися інші корисні комахи на зимівлю, такі як сонечка, уховертки, наїзники, золотоглазки.

Взимку деякі схованки-гнізда можуть порушити дятли або сойки, для того щоб дістатися до сплячих в них личинок. По можливості потрібно захистити гнізда від цих птахів, наприклад ПЕТ пляшкою. Часто в таких трубочках селяться на ПМЖ й оси, що ловлять гусениць.

Тепер залишилось пояснити чому так важливо наявність одиночних бджіл для лісних садів. На прикладі медового бджільництва і навіть такого його напряму як бортництво видно, що маса лісів залишається без бджолиного опилення. Дикі яблуні, груші і навіть смородина з малиною потребують опилення для формування плодів, а в лісах бджіл мало. Тому дикі бджілки найкращий союзник лісних садів, лісосадів.

Осміями я займаюсь вже 3 роки, і цього сезону сильно розможились, тому є потреба розселяти по садах, лісосадах та родових помістях країни. Пропоную й вам завести цих чудних помічників.

В мене можна замовити трубочки заселені осміями, в кожній від 5 до 10 коконів, та пусті для заселення ними весною. Добре зимують на вулиці. Краще замовляти взимку або надранньої весни, до потепління та початку цвітіння рослин, щоб вони не вийшли з коконів в теплих приміщеннях транспортних компаній.

Вартість базового набору з 30 трубочок (10 заселених (це близько 50-70 коконів) та 20 пустих для заселення) 
120 грн.

Для замовлень пишіть в соцмережу ФБ https://www.facebook.com/ladomir13
або на електронну пошту. Вказуйте адресу, кількість, та телефон. 

Миру й Любові Вашому Роду! 

Ладомир Сорока, 

Родове Помістя Ладомирне, Родове поселення СИЛА РОДУ