Шаблоны Joomla 3 здесь: http://www.joomla3x.ru/joomla3-templates.html

Часті питання - тут зібрані найбільш часто запитувані питання про родові помістя, поселення та Співдружність творців родових помість:

1. Чим життя у родовому помісті відрізняється від життя у селі?

2. Чи є різниця між поселенням родових помість та екопоселенням?

3. Чи є різниця між родовим помістям і родовою садибою?

 

1. Чим життя у родовому помісті відрізняється від життя у селі?

По-перше, розміром ділянки землі родового помістя мінімум 1 Га, на якому з покон віків проживатиме рід та передаватиметься нащадкам у спадок, а також наявністю чіткого цілісного образу-проекту родового помістя, в якому передбачено ліс, живу загорожу, 3 метрові дороги-межі між помістями, будівлі, водойма, садок і т.д.. По-друге, світоглядом та цінностями, які визначають усвідомлене відношення до багатьох речей та ситуацій в житті з Любов’ю, тобто творенням Простору Любові в собі, в родині, на ділянці та за її межами. По-третє, зв’язком із своїм родом, висадженням родових дерев, веденням родової книги, створенням особистих родинних свят та традицій. По-четверте, прагненням вести здоровий спосіб життя та бережне відношення до навколишнього середовища та Землі-Матінки, як живого організму; прагненням жити екологічно, природно та чисто. По-п’яте, відповідальністю за майбутнє та спільним вирішенням питань громади, активною творчою життєвою позицією, згуртованістю та діяльністю спільноти для загального блага.

2. Чи є різниця між поселенням родових помість та екопоселенням?

На перший погляд пересічній людині може здатися, що різниці немає, або вона майже не помітна. У обох спільнотах стверджується здоровий спосіб життя, проводяться культурно-навчальні заходи, часто організовується спільна діяльність (артіль, виробництво, культурно-освітня діяльність), проводяться збори спільноти для колективного вирішення загальних питань, дотримуються екологічних принципів (здоров’я, будівництво, органічне землеробство, відродження лісів та відновлення природи, роздільний збір відходів, альтернативні джерела енергії та ін). Проте, різниця полягає в основі світогляду, яке стало поштовхом до об’єднання людей в цінностях, які бережуть та поширюють поселенці, а звідси і у майбутньому розвитку спільнот. Наприклад, основою світогляду та мотивом для об’єднання однодумців і створення поселень родових помість стали ідеї, що викладені в книгах В.Мегре, циклу «Дзвінкі Кедри Росії». Ці книги повертають увагу людей до витоків свого роду, пошуку/поверненню чи створенню малої батьківщини на рідній землі, а особливо творенню родиною свого родового простору на гектарі, закладаючи основу для щасливого майбутнього своєї сім’ї та майбутніх поколінь. Ділянка землі при цьому належить родині, не продається, а передається у спадок одному із нащадків, що продовжує довершувати образ простору родового помістя, закладений при його створенні. Тобто сім’я, діти, рід, родове помістя (тобто рідна земля), Любов до всього живого є найвищими цінностями жителів родових помість та поселень, що із них складаються. А от ідея створення екопоселень прийшла до нас із заходу, насамперед із Америки, які в 50х-60х роках засновували «хіпі». На сьогодні екопоселень у світі існує багато, і вони всі відрізняються один від одного світоглядом та цілями, заради яких утворилися. Це такі собі об’єднання однодумців, що живуть спільнотою на одній території. Так, наприклад, є екопоселення фрукторіанців, веганів, пермакультуристів, кришнаїтів та різних духовних течій. Дуже часто в екопоселенні є духовний лідер, який організовує навколо себе спільноту та наставляє поселенців, як жити. Дуже велику роль в екопоселенні приділяють спільності майна, території для проживання, спільній взаємодії та спільному вихованню дітей. Це схоже на дуже велику сім’ю, яка живе дружно за правилами чи уставом спільноти. Сімейним та родовим цінностях приділяється набагато менше уваги та часто допускаються одностатеві союзи. Також в залежності від мети спільноти екопоселення, розмір особистої земельної ділянки не має значення, і може взагалі бути відсутня. (більше про це можна прочитати статтю в журналі РІДНИЙ, №1)

3. Чи є різниця між родовим помістям і родовою садибою?

Звісно що є, бо ж слова та образи, що стоять за ними, мають суттєві відмінності. Саме в образах слів «садиба» та «помістя», зосереджена сила цих понять. Родова садиба, часто це будинок із прилеглою територією, де народилась та виросла людина. Розмір ділянки не має значення, і часто нащадки могли продати ділянку у зв’язку з переїздом в місто чи на іншу територію життя, залишивши те, що створювали їхні предки. Поняття родової садиби несе слабкий образ, бо багато людей залишило батьківські маєтки, не бажають повертатися, та й саме поняття є вже застарілим. А от родове помістя має бути не менше 1 Га і обов’язково передаватися у спадок нащадкам, щоб продовжити почате предками, бо тут залишились особливі родові енергії, спогади, події, що даватимуть силу майбутньому поколінню. Це сучасний соціальний рух до життя на своїй землі, який з кожним роком набирає обертів, та більш як за 20 років показав свою життєздатність та надихаючі результати. Родове помістя = помістя Роду = поміщення Роду на свою землю.